Jeśli szukasz łatwej i szybkiej rozrywki, to Świat Adeptów nie jest dla Ciebie odpowiednim miejscem. ŚA wymaga czasu i skupienia, rozwagi i myślenia.

Esencją Świata Adeptów jest historia, ale nie wielka historia, nie pakty i wojny, choć są one nierozerwalną częścią naszego uniwersum. Nie. Esencja Świata Adeptów to historia życia, historia rodzin, klanów, ludzi. To historia budowania i łamania charakterów. To historia sukcesu, który nie bierze się tylko i wyłącznie z rzutu kostką, oraz historia porażki, na którą złożyła się cała seria błędów i zaniechań. To przeszłość, na której zbudowana jest teraźniejszość, oraz przyszłość, do której nieudolnie dążymy.

Sesje ŚA są jak powieści, a nie dykteryjki. Im więcej pracy włożycie we wspólne tworzenie historii, tym pełniejsze one będą. Dla nas ważne jest, aby każda sesja była warta zapamiętania i opowiadania, jak prawdziwe przeżycia.

Granie w uniwersum Świata Adeptów ma jeszcze jeden, niezwykle ważny wymiar. Jest buntem wobec współczesnego świata. Jest głosem sprzeciwu wobec płytkiej, bezdusznej, a czasem wulgarnej rzeczywistości. Jako twórcy, chcemy budowania czegoś trwałego, a nie szybkich doznań. Szukamy refleksji, głębii, a nie migotliwych obrazków. Tworzymy coś, co ma zapaść w pamięć, co nas udoskonali, ulepszy, a nie tylko pozwoli bezmyślnie przeżyć kolejnych kilka godzin. Tym chcemy się podzielić.

Jest wiele, różnorakich systemów RPG. Ich twórcy, mimo różnych rozwiązań, dążą do stworzenia alternatywnej rzeczywistości, w której gracze mogą się odnaleźć i na chwilę zapomnieć o trudach zwykłego dnia. W efekcie chodzi nam o to samo – o pobudzenie wyobraźni, o spędzenie czasu w sposób ciekawy. O przeżycie czegoś niesamowitego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *